STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU ZALASEWA

 
Jesteś tutaj: Home UdaŁo siĘ nam... wydarzenia Działamy już od 2013 roku i zrealizowaliśmy jako

Działamy już od 2013 roku i zrealizowaliśmy jako

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalasewa niżej wymienione imprezy

 

 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalasewa w składzie:

Prezes zarządu – Marzena Bryk, Wiceprezes zarządu – Przemysław Kołacz, Sekretarz zarządu – Barbara Welenc, Skarbnik zarządu – Alicja Senyk

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Zalasewa oraz okolicznych miejscowości i wsi za udane wspólne lata.

Dziękujemy Radzie Sołeckiej 2015-2018:

- Marcin Kłopocki - Jan Krych - Piotr Nowakowski - Bartosz Bryk - Zbigniew Staniszewski - Dariusz Podsiad- Dorota Dziedzic ( za Joanna Markowska od 2017 r.)

za wspólne inicjatywy i społeczne działanie na rzecz ZALASEWA.

Życzymy dużo zdrowia i pomyślności, nowej Radzie na lata 2018-2023:

- Bartosz Bryk, - Jakub Rosa, - Agnieszka Wolniewicz, - Ewelina Bogacka, - Emilia Wajnert, - Piotr Nowakowski, - Sabina Zielińska

oraz Sołtysowi Adrianowi Senyk.

 ROK 2020:

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne imprezy masowe w roku 2020 nie odbyły się.

 

ROK 2019:

W dniu 27 kwietnia 2019 roku - PIKNIK POKOLEŃ W ZALASEWIE

W dniu 27 kwietnia 2019 roku odbył się Piknik Pokoleń czyli Dzień Seniora.  W tym dniu w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie zebrali się seniorzy z Sołectwa Garby, Jasin, Paczkowo i  Zalasewa. Specjalnie dla nich wystąpił Zenon Laskowik.

 

W dniu 02 czerwca 2019 roku został zorganizowany - DZIEŃ DZIECKA

 

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalasewa oraz Rada Sołecka Zalasewa zorganizowałli Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców Zalasewa.

Wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne. / dmuchane zamki, kurtyna wodna i inne zabawy/.

Miejsce: Świetlica wiejska ul. Kórnicka - Zalasewo

 

  W dniu 09 czerwca 2019 roku - TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 09 czerwca 2019 roku odbył się turniej piłki nożnej. Miejscem rozgrywania było boiski przy Świetlicy Wiejksiej w Zalasewie.

Wygrał zespół RANGERS ZALASEWO /czyli ekipa ze Stowarzyszenia i Rady sołeckiej/

W dniu 26 sierpnia 2019 roku zostały zorganizowane - DOŻYNKI GMINNE

 W dniu 26 sierpnia 2019 r. odbyły się Dożynki Gminne poraz pierwszy od wielu lat. Podczas Mszy Św. dziękowaliśmy Bogu i zalasewskim rolnikom, sadownikom, za plony i zbiory. Mszę sprawował ksiądz z Parafii Chrystusa Jedynego Zbawiciela ze Swarzędzu.

Następnie odbył się koncert Francesco Napoli oraz zabawa taneczna, którą poprowadził prezenter MC Radio Leszek Łukomski.

 

 

W dniu 31 sierpnia 2019 roku zostały zorganizowane - ZALASEWO YOUNG PARTY

 W tym dniu odbył się koncert muzyki rap & hip hop. Wystąpili:

Vaya, Eternal Now, Otsochodzi, Jeden. Po koncercie odbyła się ogólna zabawa hip hopowa.

 

 

W dniu 14 września 2019 roku odbył się - FESTYN RODZINNY

 W tym razem zorganzowany festyn rodzinny został przy Świetlicy. Dla dzieci były liczne atrkacje: zamki dmuchane, karuzela, kolejka, eurobung oraz wiele stoisk z zabawkami i gastronomią. Dzieci korzystały z atrakcji za darmo.

 

W dniu 22 września 2019 roku odbył się - STREET HANDBALL ZALASEWO

 Na parkingu Biedronka Zalasewo zorganziowany został turniej piłki ręcznej dla dzieci. Wystąpiło 6 drużyn. Były nagrody i puchary oraz okolicznościowe medale. 

ROK 2018:

 

W dniu 16 czerwca 2018 roku - IX TURNIEJ SIATKÓWKI W ZALASEWIE

Leszek Staniewski "STANBUD GARBY", Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalasewa oraz Rada Sołecka w dniu 16 czerwca 2018 roku zorganizowała - TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ im. Piotra Dziopaka w Zalasewie.

Turniej odbył się już po raz dziewiąty. Wszystkie mecze zostały rozegrane na boisku do siatkówki plażowej przy Świetlicy Wiejskiej w Zalasewie.

 

W dniu 31 maja 2018 roku został zorganizowany - DZIEŃ DZIECKA

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalasewa oraz Rada Sołecka Zalasewa zorganizowałli Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców Zalasewa.

Wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne. / dmuchane zamki, kurtyna wodna i inne zabawy/

 

W dniu 11 maja 2018 roku współorganizowaliśmy warsztaty naukowe - KOPERNIKALNIA 2018

 W dniu 11 maja 2018 r. Lokalna Grupa Działania - TRAKT PIASTÓW wraz ze Stowarzyszeniem w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 zorganizowało warsztaty naukowe, które odbyły się w SP 1/Gimnazjum w Zalasewie pod nazwą KOPERNIKALNIA 2018.

Podczas spotkań naukowych uczestnicy brali udział w eksperymentach, wykładach, pokazach i ćwiczeniach z dziedziny fizyki, dziennikarstwa, informatyki, biologii i robotyki oraz medycyny.

 

W dniu 07 kwietnia 2018 roku - PIKNIK POKOLEŃ W ZALASEWIE

W dniu 07 kwietnia 2018 roku odbył się Piknik Pokoleń. W tym dniu w Szkole Podstawowej nr 1/Gimnazjum w Zalasewie zebrali się seniorzy z Sołectwa Garby i Zalasewo. Specjalnie dla nich Pani Lidia Leitgeber zaśpiewała utwory dwudziestolecia międzywojennego. Akompaniował jej Pan Sławek Sikora. Następnie dla naszych gości wystąpili uczniowie tutejszej Szkoły: Daria Adachowska oraz Aleksandra Wilk. Wszyscy zgromadzeni podziwiali występy naszych młodych artystek.

 Na zakończenie Pikniku Pokoleń wystąpił Pan Jerzy Połomski.

Pełną relację z tej uroczystości można obejrzeć:

http://telewizjastk.pl/…/czytaj/piknik-pokolenia-w-zalasewie.

 

W dniu 17 marca 2018 roku - MIĘDZYSOŁECKI TURNIEJ NA ERGONOMETRACH

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalasewa, Rada Sołecka Zalasewa i Lokalna Grupa Działania TRAKT PIASTÓW zorganizowali Międzysołecki Turniej na Ergometrach. W Szkole SP 1 w Zalasewie było mnóstwo atrakcji, dużo zabawy i niezliczona ilość nagród.
Uczestnicy przybyli w sobotę 17.03.2018 i walczyli od godz. 11.00 do popołudnia.

 

ROK 2017:

W dniu 22 września 2017 roku został zorganizowany - FESTYN RODZINNY

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalasewa oraz Rada Sołecka Zalasewa zorganizowałli Festyn, który odbył się na boisku Gimnazjum w Zalasewie ul. Planetarna - w dniu 09.09.2017 r. w godzinach 16:00-20:00
Budowaliśmy z kartonów Zalasewo marzeń, każdy mógł obejrzeć księżyc przy pomocy teleskopu, był konkurs na najlepsze bajkowe przebranie, mnóstwo darmowych dmuchańców, gry i zabawy dla najmłodszych dzieci, szczudlarz robił wielkie bańki i wiele innych atrakcji. Muzykę zabezpieczył niezawodny Seba Kończak

W dniu 19 sierpnia 2017 roku zostały zorganizowane - DOŻYNKI WSI ZALASEWO

 W dniu 19 sierpnia 2017 r. odbyły się Dożynki. Podczas Mszy Św. dziękowaliśmy Bogu i zalasewskim rolnikom, sadownikom, za plony i zbiory. Mszę sprawował wikariusz Parafii Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu ks. Dawid Bendowski. Następnie odbył się koncert Czadoman oraz zabawa taneczna, którą poprowadził prezenter MC Radio Sebastian Kończak.

 

W dniu 01 lipca 2017 roku został zorganizowany - TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ im. Piotra Dziopaka 

01 lipca 2017 r. w Zalasewie rozegrany został VIII Turniej Siatkówki im. Piotra Dziopaka. Rada Sołecka Zalasewa tak wspomina tę imprezę: "Jak co roku w Zalasewie przy wiejskiej świetlicy pojawili się siatkarscy zawodnicy. Ósmy raz już Turniej Piotra Dziopaka się tu odbywa, a za każdym razem coraz więcej drużyn przybywa.Tym razem, aż osiem tych drużyn było, a gra była tak pasjonująca, że całe Zalasewo ożyło. Piotr Dziopak to nasz przyjaciel, który odszedł za szybko, wspominamy go i organziujemy turniej siatków jego imieniem, bo to on tę siatkówkę w Zalasewie bardzo rozkręcił" Sponsorem była firma STANBUD z Garb.

 

W dniu 24 czerwca 2017 roku został zorganizowany - TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ im. Zenka Walczaka

W sobotę 24 czerwca na boisku w Zalasewie odbyła się druga edycja Turnieju o Puchar Przechodni im. Zenona Walczaka. Jednocześnie rozgrywano VIII Turniej Siatkówki Plażowej im. Piotra Dziopaka. Do rywalizacji piłkarskiej przystąpiły trzy zespoły - Antares, Młode Wilki i Oldboje Zalasewa. Grano na małym boisku w składach 6-osobowych + bramkarz, 2 x 20 minut. W pierwszym meczu Antares pokonał Młode Wilki 8:4. Następnie twardy opór faworytom postawili Oldboje Zalasewa, którzy potrafili ze stanu 1:5 doprowadzić do 6:5! W samej końcówce Antares przycisnął i zdobył wyrównującą bramkę. O końcowym triumfie miał więc zadecydować pojedynek Oldbojów z Młodymi Wilkami. Ostateczenie mecz zakończył się wygraną Oldbojów 8:5, a dzięki lepszemu stosunkowi bramek zwycięzcą całego turnieju został Antares. (http://antares-zalasewo.futbolow
W sobotę 24 czerwca na boisku w Zalasewie odbyła się druga edycja Turnieju o Puchar Przechodni im. Zenona Walczaka. Jednocześnie rozgrywano VIII Turniej Siatkówki Plażowej im. Piotra Dziopaka. Do rywalizacji piłkarskiej przystąpiły trzy zespoły - Antares, Młode Wilki i Oldboje Zalasewa. Grano na małym boisku w składach 6-osobowych + bramkarz, 2 x 20 minut. W pierwszym meczu Antares pokonał Młode Wilki 8:4. Następnie twardy opór faworytom postawili Oldboje Zalasewa, którzy potrafili ze stanu 1:5 doprowadzić do 6:5! W samej końcówce Antares przycisnął i zdobył wyrównującą bramkę. O końcowym triumfie miał więc zadecydować pojedynek Oldbojów z Młodymi Wilkami. Ostateczenie mecz zakończył się wygraną Oldbojów 8:5, a dzięki lepszemu stosunkowi bramek zwycięzcą całego turnieju został Antares. (http://antares-zalasewo.futbolowo.pl

Na boisku w Zalasewie odbyła się druga edycja Turnieju Piłki Nożnej im. Zenka Walczaka. Wystartowały trzy drużyny. Kolejno zajmując miejsca: I miejsce ANTARES ZALASEWO, II miejsce: OLDBOJE ZALASEWO, III miejsce MŁODE WILKI ZALASEWO. Turniej upamiętnia popularnego Zenka, jeden z inicjatorów powstania zepołu piłki nożnej w Zalasewie. Puchar wręczył sponsor turnieju Pan Leszek Staniewski z STANBUDU z Garb.

 

W dniu 03 czerwca 2017 roku został zorganizowany - DZIEŃ DZIECKA

W dniu 03 czerwca Rada Sołecka Sołectwa Zalasewo i Stowarzyszenie zorganizowała Dzień Dziecka. Impreza miała miejsce przy Świetlicy wiejskiej ul. Kórnicka. Wszystkie atrakcje dal dzieci były za darmo. /dmuchańce, tor samochodowy, dom strachów/ Sponsorem była firma PLANET-BUD

W dniu 27 maja 2017 roku został zorganizowany - I TURNIEJ WSI ZALASEWO

Za nami I Turniej Sportowy Zalasewa. W nietypowych zmaganiach wystąpiło 5 drużyn. I miejsce zajęło osiedle Botaniczne (za gimnazjum), II miejsce osiedle Europejskie a III miejsce drużyna Radosnych. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Puchary zwycięzcom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

 

W dniu 22 kwietnia 2017 roku został zorganizowany - DZIEŃ SENIORA - FESTYN POKOLEŃ

W sobotę w Gimnazjum w Zalasewie zorganizowany został dla Naszych Seniorów Festyn Pokoleń. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek. Dla Seniorów piosenki z okresu międzywojennego i powojennego zaśpiewała Pani Lidia Leitgeber - mieszkanka naszej gminy, a akompaniował jej Pan Sławek Sikora. Gwiazdą wieczoru był natomiast Pan Piotr Bugzel, który ożywił dla nas króla rock'n rolla Elvisa Presleya. Wszystkim Naszym Seniorom życzymy wiele zdrowia i radości.

 

 

ROK 2016:

W dniu 10 września 2016 roku został zorganizowany - FESTYN RODZINNY

          W godzinach 12.00 - 18.00 Stowarzyszenie oraz Rada Sołecka wraz z Dyrekcją i Kadrą oraz uczniami Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika

w Zalasewie zorganizowała Festyn Rodzinny pt: " Harcujemy w Zalasewie"

Były gry i zabawy. Pompowane zamki - zjeżdzalnie. Stoisko uczniów z Zalasewa:"Fizyka jest fajna", Stoiska gastronomiczne: wata, lody i słodycze.

Stoiska z zabawkami.

Zespoły osiedlowe wzięły także udział w konkurencjach sprawnościowo-intelektualnych.

Pomagaliśmy w zbiórce pieniędzy Fundacji Dom Autysty.

Na stanowisku Przedszkola "MAŁY SKAUT" z Zalasewa, wszystkim chętnym dzieciom Panie Nauczycielki malowały twarze, a także udzielane były darmowe porady Logopedyczne.

Fryzjerka z Salonu Fryzur Butterfly wykonywała fantazyjne fryzury na głowach dzieci i dorosłych.

W trakcie trwania Festynu Sołtys Zalasewa Pan Adrian Senyk wraz z Radą Sołecką przekazali na ręce Dyrektora Gimnazjum Pana Wojciecha Szulca

zestaw profesjonalnych maszyn do pielęgnacji trawników / kosiarka,ratrator i inne/

którymi to Sołtys został wyróżniony w Konkurskie Super Sołtys Wielkopolski

czytelników Głosu Wielkopolskiego za zajęcie I miejsca.

Festyn poprowadził Sebastian Kończak z Merkury Mc Radio 102,7 fm

 

Organizatorami Festynu byli:

             Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Zalasewa, Rada Sołectwa Zalasewo i Gimnazjum w Zalasewie

Sponsorami byli:

- Kos-dom Developer, Planet-Bud Developer - Marbar Biuro rachunkowe -

- Przedszkole Mały Skaut - Salon Fryzur Butterfly -

Drukarnia Swarzędzka -

 - Gospodarstwo Sadownicze Dębski Sad -

- Bank WBK - Leroy Merlin -

Patroni medialni:

- Głos Wielkopolski - e-Poznan

- Mc Radio - Tygodnik Swarzędzki

/Zdjecia w posiadaniu Stowarzyszenia/

 

W dniu 04 czerwca 2016 roku został zorganizowany - DZIEŃ DZIECKA

          W godzinach 12.00 - 18.00 zorganizowany został Dzień Dziecka.

Były gry i zabawy. Pompowane zamki - zjeżdzalnie. Basen kompielowy, w którym dzieci "trenowały" swoje umiejętności pływackie. Stoiska z zabawkami.

Darmowa wata, lody i słodycze.

Organizatorami byli:

Sołtysi Zalasewa i Garb wraz z Radami Sołeckimi Zalasewa i Garb

i oczywiście Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Zalasewa

Sponsorami byli:

- Planet-Bud Developer - Marbar Biuro rachunkowe - Drukarnia Swarzędzka

/Zdjecia w Galerii. Więcej zdjęć w posiadaniu Stowarzyszenia, Sołtysa Zalasewa/

 

W dniu 21 maja 2016 roku został zorganizowany - DZIEŃ SPORTU

          W godzinach 12.00 -18.00 zorganizowany został Dzień Sportu.

Organizatorami byli:

- Sołtysi Zalasewa i Garb wraz z Radami Sołeckimi Zalasewa i Garb - Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Zalasewa - Dyrekcja, kadra i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zalasewie - Komisariat Policji w Swarzędzu

Sponsorami byli:

- Planet-Bud Developer - Marbar Biuro rachunkowe - Drukarnia Swarzędzka - Diagnosis Centrum Medyczne - Dębski Sad Gospodarstwo Sadownicze - Strefa Sportu Swarzędz - Szkoła Pływania Kraby na Fali

W piękny słoneczny dzień na terenie Szkoły Podstawowej w  Zalasewie zebrało się ponad 500 osób, głownie dzieci, które wzięły udział w Dniu Sportu. Było wiele atrakcji /konkurencji/ sportowych, w których dzieci zdobywały naklejki, a po zebraniu 5 sztuk sportowcy otrzymywali MEDAL. Po pokazaniu medalu każdy uczestnik otrzymywał darmowe jabłka. Odbył się także turniej piłkarski młodzików i seniorów. W turnieju piłki nożnej młodzików wygrał zespół LIDER SWARZĘDZ, a w turnieju seniorów zespół MARBAR, który obronił zeszłoroczny Tytuł Mistrza. Puchar zatem ponownie w rękarz kopaczy z Zalasewa. Podczas Dnia Sportu można było zbadać sobie ciśnienie na stanowisku Diagnosis, zakupić produkty ekologiczne na stanowisku Dębski Sad oraz zrobić zdjęcie z Koziołkiem EJBER najbardziej rozpoznawalnym kibicem poznańskiego Kolejorza. Zorganizowane były także stoiska gastronomiczne oraz sklepik kibica. Policjanci z Komisariatu Policji ze Swarzędza zorganizowali akcję znaczenia rowerów. Każdy chętny mógł zatem za darmo oznakować swój rower. Rowerom nadawano numer i wpisywano do rejestru rowerów, co w przyszłości pomaga w lokalizacji zagubionego bądź skradzionego dwukołowca.

Wszyscy świetnie się bawili, a pogoda i frekwencja dopisała.

/Zdjecia w Galerii. Więcej zdjęć w posiadaniu Stowarzyszenia, Sołtysa Zalasewa/

Stowarzyszenie, Sołtysi Zalasewa i Garb z Radami Sołeckimi, Szkoła Podstawowa w Zalasewie, współorganizatorzy i sponsorzy

 

W dniu 23 kwietnia 2016 roku został zorganizowany - DZIEŃ SENIORA

 

          W godzinach 14.00 -18.00 zorganizowany został Dzień Seniora dla mieszkańców +65 Zalasewa i Garb.. Tym razem jednak poraz pierwszy uroczystość ta odbyła się w Auli nowej Szkoły Podstawowej w Zalasewie przy ulicy Palanetarnej. Miejsce nowe i formuł też nowa. Przy kawie i słodkich wypiekach ponad 150 seniorów obejrzało występ wielu grup artystycznych oraz miało możliwość wysłuchać wykładu dr. Anety Klotzka z Centrum Medycznego Diagnosis Zalasewo na temat: "Najczęstrze choroby serca w wieku średnim i starszym"

/Zdjecia w Galerii. Więcej zdjęć w posiadaniu Sołtysa Zalasewa./

 

Stowarzyszenie, Sołtysi Zalasewa i Garb z Radami Sołeckimi, Szkoła Podstawowa w Zalasewie, współorganizatorzy i sponsorzy

  

 

ROK 2015:  

 

W dniu 31 maja 2015 roku został zorganizowany - DZIEŃ DZIECKA

 

W godzinach 14.00 - 20.00 na zalasewsko-garbskim festynie bawiło się ponad 300 dzieci. Pogoda w tym roku bardzo dopisała. Atrakcji było mnóstwo. Począwszy od dmuchanej zjeżdżalni, wodnych kul, basenu z piłkami a skończywszy na mega boisku -  piłkarzyki. Ponadto dzieci brały udział w zabawach z nagrodami, Panie malowały dzieciom buśki,  rodzice mogli skorzystać z darmowej porady Logopedy. Ponadto stylistka-fryzjerka z salonu Butterfly wyczarowywała z dziecięcych włosów magiczne fryzury. Wszystko to działo się na stanowisku Nowopowstającego Przedszkola "MAŁY SKAUT" z Zalasewa. Dzieci mogły także zjeść watę cukrową, lody. Wszyscy mogli się uraczyć ciepłym posiłkiem. Na straganach rodzice mogli zrobić prezenty dla swoich dzieci w postaci zabawek. Imprezę należy uznać za udaną, a frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania.

Stowarzyszenie, Rada Sołectwa Zalasewo, Rada Sołectwa Garby wraz z Sołtysami, współorganizatorzy i dobrodzieje

 

 

W dniu 22 sierpnia 2015 roku odbyły się DOŻYNKI WIEJSKIE W ZALASEWIE.

 

     Rozpoczęliśmy o godzinie 16-tej Mszą Św. przy świetlicy gminnej na ul. Kórnickiej. Mszę celebrował ks. Marek Frąszczak proboszcz swarzędzkiej Parafii Chrystusa Jedynego Zbawiciela. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Marian Szkudlarek, Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura, Radni, Sołtysi, Mieszkańcy Zalasewa i Gminy Swarzędz. Po Mszy Świętej Burmistrz Marian Szkudlarek oraz sołtys Zalasewa Adrian Senyk skierowali słowa najwyższego uznania dla ciężkiej i mozolnej pracy Wszystkich Rolników. W końcu tradycyjne dożynki to podsumowanie wysiłku rolników, sadowników, ogrodników. To również podziękowanie za trudy pracy na roli, za ogromny wysiłek i poświęcenie, a jednocześnie radosne spotkanie wszystkich rolników z terenu sołectwa. Następnie zaproszeni goście dzielili się poświęconym chlebem dożynkowym ze wszystkimi zgromadzonymi mieszkańcami Zalasewa. Dla wszystkich rolników z sołectwa Zalasewo został przygotowany poczęstunek. Tradycyjnie z okazji Dożynek dla Wszystkich uczestników biorących udział w uroczystości czekało ciasto, kawa i herbata. Dodatkowo Gospodarstwo Sadownicze Dębski-Sad z Rabowic przy ulicy Średzkiej rozdawało za darmo jabłka oraz śliwki dla wszystkich zgromadzonych osób. Od godziny 18-tej rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do białego rana. W trakcie trwania imprezy Klub Hattrick zapewnił dla wszystkich chętnych obsługę

 

     Dożynki to coroczne Święto Plonów. To święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej tj. (23 września). Współcześnie obchodzone zwykle w jedną z niedziel września po zakończeniu żniw. Zwyczaj ten, praktykowany przez Słowian i plemiona bałtyckie, w różnych stronach Polski określany był jako wyżynki, obrzynki, wieniec, wieńcowe, okrężne. Na Śląsku opolskim nazywane żniwniok. Święto poświęcone było tegorocznym zbiorom zbóż w czasie którego dziękowano bogom za plony i proszono o jeszcze lepsze w przyszłym roku. W czasach chrzescijańskich dziekujemy Jedynemu Stwórcy - Bogu za plony z prośbą o błogosławieństwo na lata następne. Dożynkom towarzyszyły i towarzyszą różne praktyki np: wicie wieńca, z pozostawionych na polu zbóż, uroczysta oprawa w świątyni- Msza Święta, święcenie obrzędowego pieczywa oraz wieńca dożynkowego, tańce i zabawy.

 

Stowarzyszenie, Sołtys z Radą Sołectwa Zalasewo, Proboszcz Parafii Chrystusa Jedynego Zbawiciela w Swarzędzu, Władze Gminy, współorganizatorzy i sponsorzy.

 

W dniu 06 września 2015 roku odbył się Festyn Zalasewski pt: "Fantasy Park Zalasewo"

 

      Już od godziny 12.00 mimo deszczowej aury na teren Gimnazjum w Zalasewie zaczęły się schodzić pierwsze rodziny z dziećmi. W związku z tym, że padająca z nieba woda przeplatała się z promykami słońca, większość atrakcji została zorganizowana wewnątrz szkoły na jej korytarzach i sali gimnastycznej, za co dziękujemy Panu Dyrektorowi Panu Wojciechowi Szulc. Na początku do zabawy przystąpili uczniowie, którzy rywalizowali w zawodach sportowych. Później na dmuchane boisko do siatkówki wkroczyły dorosłe zespoły: Kadra Gimnazjum, Kadra Szkoły Podstawowej, Radni Gminy Swarzędz oraz Reprezentacja Zalasewa. Po zaciętej rywalizacji Reprezentacja Zalasewa zdobyła I miejsce, Kadra SP Zalasewo II miejsce, Radni III miejsce, a Kadra Gimnazjum IV miejsce

     Po zawodach sportowych przyszedł czas na zabawę dla najmłodszych dzieci. Do ich dyspozycji na hali sportowej nadmuchano ogromny zamek, tor przeszkód dżdżownica i wiele innych atrakcji. Ponadto zorganizowano zawody na Małego Burmistrza Swarzędza, gdzie dzieci na torze przeszkód rywalizowały parami z czego jedna osoba miała zawiązane oczy. Zwycięzcą została Aleksandra Łącka z Zalasewa.

     Festyn w Zalasewie zaszczyciła swoją obecnością Pani Poseł Szydłowska Bożena, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Szkudlarek Marian, jego Zastępca Zwoliński Tomasz oraz Radni Gminy Swarzędz.

     Na zewnątrz zorganizowany był catering "Dobra Kuchnia", a w dużych namiotach można było przy gorącej kawie ASTRA i własnych wypiekach Pań ze Stowarzyszenia Zalasewo: posiedzieć, zjeść i porozmawiać ze znajomymi. Na festynie ponadto wystawiło się sporo firm działających na terenie Zalasewa. Takich jak deweloperskie: KOS-DOM, PLANET-BUD, AGROBEX, INVESTBUD i BUDNEX. Ponadto było stoisko z grami planszowymi, gdzie można było zagrać w niezliczoną ilość gier planszowych. Organizator stoiska Pan Sławek z Zalasewa przekonywał także wszystkich przybyłych do uczestnictwa w darmowych spotkaniach Przyjaciół Gier Planszowych, które odbywają się raz w tygodniu w Gimnazjum w Zalasewie od 01 października 2015 w każdy piątek w godzinach 17.00-21.00. Było także stoisko z zabawkami, watą cukrową i propozycją zajęć na pływalni. Na stanowisku WBK można było otrzymać darmową poradę bankową, a pod namiotem LEROY MERLIN dzieci wraz z rodzicami sadziły kwiatki w doniczki, które później zabierały do domów. Dzieci mogły się także bawić na stoisku zorganizowanym przez Przedszkole "Zaczarowana Podkowa" z Zalasewa. Sponsorem strategicznym była firma MAR-BAR Biuro Rachunkowe z Zalasewa.

     Podczas festynu przygrywał DJ Sebastian Kończak oraz Zespół Muzyczny - "Cash Flow".

 

 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalasewa, Sołtys z Radą Sołecką oraz Gimnazjum w Zalasewie, współorganizatorzy i sponsorzy.

 

 

W dniu 19 września 2015 roku zorganizowany został - DZIEŃ SPORTU

 

      W godzinach 12.00-19.00 w Nowej Szkole Podstawowej oraz wokół Świetlicy i Boiska na ul. Kórnickiej zorganizowano zmagania sportowe.

Na Dzień Sportu przygotowano następujące dyscypliny sportowe:

- Turniej Piłki Siatkowej (brały udział mieszane drużyny),

- Turniej Piłki Nożnej,

- Turniej Koszykówki (brały udział mieszane drużyny),

- Turniej Tenisa Stołowego (dla Pań i Panów bez podziału na kategorie wiekowe)

- Biegi dla dzieci dla różnych grup wiekowych od 3 lat do kilkunastu

- Tradycją Zalasewa odbył się rzut wałkiem dla Pań,

- Dzieci wzięły udział w konkursie przeciągania liny, poprowadzonego przez Burmistrza Mariana Szkudlarka,

-   Przez cały czas trwania imprezy były prowadzone przez trenerów zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo była możliwość gry w piłkę siatkową dla wszystkich rodzin biorących udział w festynie.

     Podczas imprezy zostało przygotowanych wiele innych dodatkowych atrakcji, do których miały zachęcić nagrody przygotowane zarówno przez UMiG Swarzędz, jak również sponsorów.

     W imprezie wzięło udział wielu mieszkańców głównie wszystkich południowych sołectw gminy Swarzędz (Zalasewo, Rabowice, Garby, Kruszewnia, Jasin), ale również wielu sołectw położonych po północnej stronie gminy Swarzędz. Wśród firm wspierających nasze działania zarówno pod względem promocyjnym, jak również organizacyjnym były takie firmy jak: Agrobex, Budnex, Kos-Dom, Invest-Bud, Planetbud, Leroy Merlin, ASTRA, Drukarnia Swarzędzka, Bistro Pizza Fresco, MARBAR, CreativMedia, Bank Zachodni WBK, Bank BGŻ BNP Paribas i wiele innych. Jako organizator imprez otrzymaliśmy dodatkowo wsparcie osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Zalasewa.

      Głównym celem podczas odbytych imprez było zgromadzenie jak największej liczby mieszkańców w różnym wieku i zapewnienie im wielu atrakcji niezależnie od wieku zarówno sportowych, kulturalnych, muzycznych, jak również artystycznych.

Stowarzyszenie, Sołtys z Radą Sołecką, Szkoła Podstawowa w Zalasewie, współorganizatorzy i sponsorzy

 

 

ROK 2014:

 

W dniu 07 września 2014 roku odbył się - FESTYN RODZINNY

 

     Dnia 07 września 2014 roku odbył się 2. Festyn Rodzinny w Zalasewie zorganizowany przez Stowarzyszenie. Mając nadzieję, z roku poprzedniego, że uda nam się poraz kolejny zorganizować miłą imprezę dla mieszkańców Zalasewa, do działania przystąpiliśmy z dużym zapałem już pół roku wcześniej. Z opini uczestników wynikało, że Festyn się bardzo podobał. Obiecujemy powtórkę za rok.

Stowarzyszenie, Gimnazjum w Zalasewie -  współorganizatorzy i dobrodzieje

     Foto relacja z tej imprezy dostępna pod linkiem: https://picasaweb.google.com/100009495468496362963/FestynRodzinnyWGimnazjumWZalasewie07092014?authkey=Gv1sRgCO-m9dPA8LuHQA

 

 

ROK 2013:

 

W dniu 08 wrzesnia 2013 r odbył się - FESTYN RODZINNY

      Dnia 08 września 2013 r. odbył się Festyn Rodzinny w Zalasewie. Była to pierwsza impreza organizowana przez nasze Stowarzyszenie i mamy nadzieję, że nie ostatnia. 

Dopisała nam pogoda przez co i frekwencja była duża, za co dziękujemy wszystkim uczestnikom Festynu.

      Imprezę otworzyła Zastępca Burmistrz Miasta i Gminy – p. Agata Kubacka, dyrektor Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie – p. Wojciech Szulc oraz przewodniczący rady rodziców tegoż gimnazjum p. Piotr Cichewicz. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Zastępca Burmistrza – p. Adam Trawiński, radna powiatu poznańskiego – p. Barbara Antoniewicz, sołtys Zalasewa – p. Halina Sołowiej, oraz inni zaproszeni goście.

     Wśród atrakcji Festynu znalazły się: Turniej piłki nożnej, Nauka strzelania z łuku (klub łuczniczy „Leśnik”), Pokazy i nauka tańca country, Top-model dla dzieci, Pokaz mody ślubnej (La Perla Sposa). Występ wokalny Eweliny Tyranowskiej, Wystawa narzędzi stolarskich, obrazów intarsjowanych oraz masek i rzeźb afrykańskich połączona z konkursami i mini kursem intarsji Prezentacja Straży Pożarnej, Występ vice mistrzów świata w karate oraz pokazy: Rowerów FogtBikes, klubu Red Fitness, prezentacja pierwszej pomocy i wiele innych.

      Zorganizowano wiele atrakcji dla dzieci – dmuchany zamek, dojenie krowy, eurobungee, byk rodeo, elektryczne kucyki, malowanie buziek, plecenie warkoczyków i mnóstwo innych. Wiele zabaw przygotowane zostało przez Przedszkole, a ćwiczenia szkoleniowe przeprowadziła p. Aneta Murakowska z Creative Media. Na terenie Festynu swoje stoiska miały także banki oraz inne firmy ze Swarzędza i okolic. Dużym zainteresowaniem cieszyły się domowe wypieki, wyroby firmy cateringowej a wśród dzieci szczególnie kolorowa wata cukrowa. Na Festynie pojawili się przedstawiciele mediów pod których patronatem odbyła się zabawa. Warto zaznaczyć, że imprezę poprowadził dziennikarz MCradia – Sebastian Kończak, któremu serdecznie dziękujemy. Ogromne podziękowania kierujemy do Pana Dyrektora Gimnazjum w Zalasewie za udostępnienie terenu gimnazjum oraz obecność na całej imprezie, a także wszystkim sponsorom za pomoc w jej zorganizowaniu. Jesteśmy zadowoleni, że Festyn cieszył się takim zainteresowaniem. Była to idealna okazja do zakończenia lata. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą się powtarzać a mieszkańcy będą się integrować i dobrze bawić.

Stowarzyszenie, Gimnazjum w Zalasewie, współorganizatorzy i dobrodzieje